Cubase AI 9

9. června 2017 v 9:26 | -Patrik 58- |  Programy
Víte, co je DAW? Víte, co je Cubase?
DAW (Digital Audio Worstation) je digitální nahrávací studio, což má jednu obrovskou výhodu! Sice je verze AI uplne základní a verze pro skoly je za 7500 a pro je za 15 000, má základní verze (je k dostání se zvukovými kartami Steinberg) má i přesto mnoho funkcí!!
Když program zapnete, dá vám vybrat, jaký nástroj, nebo styl hudby budete nahrávat a když máte připojenou zvukovku dá vám vybrat počet slotů. Ohledně nástroje, již máte přednastavené kanály, již podle výběru nástroje ať už acoustic guitar + vocal , nebo distortion guitar + vocal aj. vám to přesně nastaví kanály podle tohohle pořadí.
Když vybíráte styl jako např. rock, hip hop , rnb a další, vám cubase sám nastaví virtuální nástroje u rocku jsou to bicí , kytara , basa a takhle je to všude, podle toho, co máte za styl.
Je tu také malinký rack, spíš různé digutalní efekty (zkreslení, delay, filter,chorus,...) a zejména je tu něco, co hodně používám. RoomWorks, je efekt, který přidává, nebo ubírá hall/reverb a i z např. posluchárny to zní o 50% s ménší ozvěnou. Jěště má každý kanál svojí eq stopu a samozřejmě i režim solo a mute.
Myslím, že na naučení práce se zvukem je to dobrá volba a stojí za to, Cubase vyzkoušet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama