Laney VC 30

6. února 2017 v 21:50 | -Patrik 58- |  Aparáty
Delší dobu hledám nejaké 15 wattové celolampové kombo a už jsem jich slyšel dost ,ale právě Laney VC 30 je aparát, který jsem měl možnost plně otestovat. Kombo bylo testováno na prodejně Muziker v Liberci.
Laney VC 30 je osazen dvěmy 12" Celestion Seventy 80 s celkovým výkonem 30 watt v zesilovači, které se dají zapojit do 2 svtupů Hi a Lo. Zvuk, který jsem zkoumal kytarou Epiphone Les Paul Studio/(vlastním), je poháněn čtyřmi elektronkami EL84. Čistý kanál je jemně středový, za to jeho výšky jsou jemné, ale zůstávají hezky zvonivé a výrazné jehož zvuk stále příjemně basuje a žádná frekvence není přebuzená nebo zahuhlaná(k poměru cena kvalita). Celý ekvalizér doplňuje pružinový reverb, který lze zapínat footwitchem. Abych neopomenul přepínač clean kanálu bright. Zvuk by měl sice být jasnější, ale zdá se, že nevýrazně ubírá středovou frekvenci a jak přepínač napovídá zvuk je jasnější v tom, že je výraznější, přidává výsky a více se prosadí.
Zkreslení není určeno pro hraní nějakého extra tvrdého metalu, maximálně nejaký hard rock až po heavy metal ale vůbec by nevadil v použití muziky Bullet for my Valentine nebo styl Ozzho Osbournea(v době no more tears) i když nebude úplně nejlepší. Podobností s jinými pedály bych to zařadil někam mezi MXR M104 nebo Dunlop ZW44 ohledně síly zkreslení.
Sháníte-li velice kvalitní, silné a cenově dostupné kombo tak je Laney VC 30 s cenou kolem 16 000 jednou z voleb právě pro lidi, co shání lampový zvuk za dostupnou cenu, který velice překvapí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama